Powrót do listy z aktualnościami

Szybkomocujący ścisk dźwigniowy

Rychloupínací páková svěrka

Szybkomocujący ścisk dźwigniowy ze względu na swoją wielofunkcyjność jest niezbędnym pomocnikiem nie tylko w warsztacie majsterkowicza, ale także w każdym profesjonalnym warsztacie stolarskim. Można go nie tylko zamocować do listwy z T rowkiem, ale może być również używany osobno i służyć do zamocowania obrabianego elementu do stołu podczas frezowania lub klejenia. Ścisk, pomimo tego że jest mały i lekki, posiada bardzo dużą siłę mocowania, która wynosi do 250 kg. Można nim bardzo łatwo manipulować za pomocą jednej ręki.

Główne zalety szybkomocującego ścisku:

  • Nadaje się do systemów Festool i Makita
  • Umożliwia szybkie mocowanie obrabianego elementu
  • Łatwa obsługa – dzięki swojej niskiej wadze pozwala na zamocowanie obrabianego elementu z wykorzystaniem tylko jednej ręki
  • Solidne, stabilne i bezpieczne mocowanie
 

Ścisk dźwigniowy posiada specjalnie kute wytrzymałe ramię, które służy do bezpiecznego uchwycenia aluminiowych prowadnic marek Festool, Protool, Metabo, Makita i Hitachi. Przeznaczony jest do mocowania w profilach, na stołach roboczych typu Festool MFT lub do prowadnic pił zagłębiarek. Ramię mocujące, które wsuwa się do listwy, ma przekrój 12 mm x 7,4 mm i nadaje się do T rowków o wymiarach 12,7 x 8 mm.

Rychloupínací páková svěrka

Uchwyt zapadkowy posiada doskonałą skuteczność mocowania i gwarantuje niezwykle szybkie zaciskanie. Po zaciśnięciu uchwyt jest mocny i stabilny, a pod wpływem wibracji, które wytwarza elektronarzędzie nie dochodzi do jego uwolnienia. Dzięki swojej metalowej konstrukcji ścisk dźwigniowy jest również bardzo odporny na zużycie, a jego żywotność jest wyjątkowo długa. Niska waga wynosząca 555 g zapewnia łatwą manipulację - pozwala użytkownikowi szybko przymocować obrabiany element za pomocą jednej ręki i bez potrzeby skorzystania z mechanicznej pomocy. Dzięki prostemu mechanizmowi zwalniającemu ścisk można szybko zamocować lub zwolnić bez konieczności użycia narzędzi oraz bez ryzyka uszkodzenia zaciśniętego przedmiotu.

Rychloupínací páková svěrka

Dzięki swoim małym wymiarom ściski te idealnie nadają się do mocowania szablonów IGM do obrabianego materiału. Nadają się do stosowania wraz z szablonem FK650 do łączenia blatów roboczych, a dzięki wąskiemu ramieniu nie zajmują tyle miejsca, co tradycyjne ściski posiadające dużą szczękę, a co więcej w żaden sposób nie kolidują z frezarką górnowrzecionową podczas frezowania złącza. Doskonale nadaje się również do użycia z szablonem FKP900 podczas wiercenia wsporników półek lub podczas dyblowania, gdzie szybkomocujący ścisk dźwigniowy nie przeszkadza w pracy wiertarce lub wrzecionu wiertarskiemu. Dolna szczęka zaciskowa wyposażona jest w wymienną plastikową osłonę, która zapewnia pewny chwyt bez ryzyka uszkodzenia obrabianego elementu.

Rychloupínací páková svěrka
Rychloupínací páková svěrka
Rychloupínací páková svěrka

Ścisk szybkomocujący jest wszechstronnym pomocnikiem, który można również wykorzystać na przykład jako ogranicznik na pilarce, jeśli akurat nie jest w niego wyposażona. Wystarczy przymocować go do profilu przykładnicy kątowej, co umożliwi cięcie dużej ilości elementów o tej samej długości. Po przymocowaniu go do przykładnicy równoległej może służyć jako jako ogranicznik głębokości, który sprawdza się np. przy produkcji czopów.
Powrót do listy z aktualnościami