Powrót do listy z aktualnościami

Jak naostrzyć kwadratowe wiertła dłutujące

Zastosowanie kwadratowych wierteł dłutujących jest jednym z najszybszych i najdokładniejszych sposobów na wytworzenie kancistych gniazd, wgłębień i otworów. Ale co w przypadku, jeśli mamy do czynienia z tępym wiertłem dłutującym? Wtedy z całą pewnością nasza praca okazałaby się tylko ciężkim wysiłkiem bez osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

W takich właśnie przypadkach proponujemy zestawy przeznaczone do ostrzenia kwadratowych wierteł dłutujących lub do stożków wewnętrznych.


Jest to najprostszy sposób ostrzenia kwadratowych wierteł dłutujących, z którym z całą pewnością każdy bez problemu  poradzi sobie w swoim warsztacie. Wiertło dłutujące po naostrzeniu będzie ponownie zdolne do jakościowego i efektywnego dłutowania otworów w drewnie.

Do ostrzenia można sobie wybrać spośród dwóch zestawów szlifierskich. Jeden zestaw zawiera końcówką prowadzącą, a drugi zestaw składa się z dwóch stożków diamentowych.


W celu wydajnego i efektywnego szlifowania zalecamy wraz z diamentowymi stożkami zastosowanie roztworu szlifierskiego, który w znacznym stopniu poprawia wydajność szlifierki diamentowej.

Wybierz jeden z oferowanych zestawów.Produkty pokrewne

Powrót do listy z aktualnościami